Hobbi blogból lett szenvedély! Célom, hogy mindenki kedvet kapjon a házi készítésű finomságokhoz. Ahogy a receptek is mutatják legnagyobb szerelmem a sütés! cakeboszi@gmail.com
2013. március 30., szombat
Húsvéti kekszek
Már egy hete csak azon gondolkodtam, mit adjak a locsolóknak. Bevallom a tojást túl drágának találtam arra, hogy megfessem, aztán megrohadjon a polcokon. Végül eszembe jutott egy keksz, amit karácsonykor sütöttem Limara receptje volt természetesen. Na ezután napokig azon tűnődtem, hogy a kakaós vagy a vaníliás keksz legyen. A lényeg, hogy meglett a döntés: kakaós, mert azon jobban látszik a fehér díszítés. Nyúlszőrnek pedig kókuszreszeléket használtam. Volt itthon egy kevés és gondoltam elhasználom. :)
Tésztához:
300 gramm finomliszt
100 gramm porcukor (nekem kristálycukrom volt az is tökéletesen megteszi)
180 gramm hideg vaj
2 evőkanál holland kakaópor
1 tojás sárgája (a fehérjét tegyük el díszítéshez)
1-2 evőkanál tejszín
1 teáskanál sütőpor
Az egészet egy tálba rakom és gyors mozdulatokkal alaposan összegyúrom. Legalább fél napra,de legjobb, ha egy éjszakára hűtőbe teszem.
Amikor kiveszem, kettéveszem a tésztát,majd az egyik felét kb 2mm-re nyújtom.
Ebből szaggatom a formákat, amiket sütőpapíros tepsire sorakoztatva (ne túl közel egymáshoz) előmelegített,180fokos sütőben kb 8-10 perc alatt kisütjük. Amíg a tészta el nem fogy ezt így folytatjuk. Nekem három és egy negyed nagy tepsi lett belőle.
A kekszek jól záródó fém dobozban kibírják egy hétig is,csak mi nem fogjuk kibírni, hogy ne együk meg.
Díszítéshez:
1 tojás fehérje
20 dkg porcukor
Ezeket alaposan összekeverjük robotgéppel,majd nyomózsákba vagy nylonzacskóba töltjük,aminek a végére nagyon apró lyukat vágunk. A többi már csak a fantáziánkon és a kitartásunkon múlik.
Jó étvágyat!:)
Töltött húsvéti kalács
Tésztához:
40 dkg finomliszt
10 dkg kenyérliszt (BL80)
2 teáskanál só
1 tojás
1 evőkanál olvasztott vaj (kb 2dkg)
Kb 3 dl tej
1 teáskanál cukor
2 dkg élesztő
A töltelékhez:
3 db ujjnyi szelet főtt füstölt sonka
1 szál póréhagyma
4 nagyobb tojás
1 evőkanál reszelt torma
Tetejére:
5 dkg reszelt füstölt sajt
1 evőkanál tej
1 tojás
A tésztához az élesztőt fél dl langyos tejben a cukorra elkeverve, egy evőkanál liszttel megszórva, felfuttatjuk. Kb 15 perc. Ezalatt a liszteket egy nagy tálba tesszük, a közepébe mélyedést készítünk és a többi hozzávalót beleöntjük. Amikor felfutott az élesztő, az is mehet a mélyedésbe, majd kicsit lágyabb tésztát dagasztunk belőle. Amikor kész, félretesszük egy órára pihenni (lefedve, szélvédett helyen).
Ezalatt megfőzzük, meghámozzuk, feldaraboljuk a tojásokat, felkockázzuk a sonkát és kis félkörökre vágjuk a hagymát.
Amikor megkelt a tészta, átgyúrjuk, majd három egyforma darabba vágjuk. A darabokat hosszúkásra nyújtjuk, majd külön-külön megtöltjük: az elsőt hagymával (picikét megsóztam), másodikat tojással (ezt is megsóztam picit), harmadikat pedig lekenjük tormával és arra szórjuk a sonka darabokat.
Amikor ez kész, feltekerjük őket, mint a beiglit. Picit meghengergetjük, hogy kb ugyanolyan hosszúak legyenek és szorosak is.
Ha megvan a végét összefogjuk majd megfonjuk. Sütőpapírral bélelt tepsiben hagyjuk újra kelni, 45 percig.
Amikor megkelt, lekenjük a tejjel felvert tojással kétszer, majd megszórjuk reszelt sajttal.
Előmelegített 180fokos (gázsütőn, közepes fokozat) sütőben, kb 35-40 percig sütjük, tűpróbával ellenőrizzük. Nagyon finom, garantálom, friss meleg teával!
Jó étvágyat!
2013. március 28., csütörtök
Házi teljes kiörlésű tészta
Régóta szemeztem már a házi tészta készítéssel, egyszer neki is estem, de nem volt, csak nyújtófám, így kb vért izzadtam, mire kb millimérernyire nyújtottam. Persze,mikor kifőztem olyan volt mint egy mini tégla, úgyhogy gondoltam ez nem nekem való. Aztán fény derült egy kincsre: anyukáméknak van egy matuzsálemi korú tésztanyújtó gépük. Mint derült égből a villám, csak más...;) (ezt nem hagyhattam ki:))) Szóval felvillanyozódtam, elkértem. Két nappal azután, hogy hazahoztuk, neki kezdtem, mert másnapra krumplis tésztát terveztem. Nem tudtam, hogy kell állítani a nyújtás vastagságát, szóltam Ricsinek,hogy segítsen, aztán ki se tudtam onnan robbantani. Nem hogy én, hát még ő, nagyon durván rákapott az ízére. Hát egyelőre ez lett belőle...;)
Hozzávalók:
500 g teljes kiörlésű búzaliszt
2 tojás
Hideg víz
Az egészet egy tálba tesszük és folyamatosan annyi vizet teszünk hozzá,hogy jó kemény tésztát kapjunk. Ezt kicsit hűtőbe tesszük pihenni (kb fél óra). Ezután kinyújtjuk,majd négyzet alakúra vágjuk. Ha ki akarjuk szárítani, takarjuk le egy tiszta lepedővel vagy terítővel az asztalt, majd rakjuk ki úgy a tésztát, hogy ne nagyon érjenek össze a darabok. Nálunk ez így nézett ki:
Másnap reggel ha nem kell az egész, tegyük papírdobozba, ha az nincs akkor egy teljesen száraz műanyag dobozba tegyük úgy, hogy a tetejére konyharuhát teszünk (így nem penészedik be).
Én a feléből készítettem krumplis tésztát.
Hozzávalók:
300 g tészta(a fenti fele)
300 g hámozatlan krumpli
1 kis fej hagyma
2 evőkanàl olaj
Só, bors, pirospaprika, majoranna
A krumplit meghámozzuk,kockákra vágjuk, a tésztát kifőzzük. Literenként egy teáskanál sót tegyünk a tészta főzővizébe. A hagymát felkockázzuk, majd az olajon megdinszteljük. Rárakjuk az alaposan megmosott krumplit, majd megszórjuk egy teáskanál pirospaprikával. Ezután felöntjük annyi vízzel, hogy éppen ellepje,sózzuk, borsozzuk és egy csipet majorannát is hozzárakunk.
Puhára főzzük a krumplit, ha kész összetörjük krumplinyomóval, majd belekeverjük az időközben kifőtt tésztát.
Nekünk ez az adag egyszeri ebédre volt elég - Ricsinek,Kornélnak és nekem.:)
Jó étvágyat!
2013. március 25., hétfő
Amerikai palacsinta - nálam;)
Őszinte elnézést kérek a kép minőségéért,de a minap estére készítettem vacsorára a palacsintát és bizony a kislányom addig rajtam aludt a hordozójában, így nem tudtam nagyobb fényt csiholni.:)
Természetesen ez is teljes kiörlésű liszttel készült, de sima finom liszttel még istenibb. Bármilyen feltét remekül megy hozzá: Ricsi a karamellkrémre és a nutellára esküszik, én a lekvárra, Kornél pedig ezt is magában szereti a legjobban, feltét nélkül.
Hozzávalók:
30 dkg tejföl
3 tojás
2 evőkanál cukor
Csipet só
Fél csomag sütőpor
20 dkg liszt
Olaj a sütéshez
Szétválasztjuk a tojásokat. A fehérjét a cukorral kemény habbà verjük, a sárgáját a tejföllel és a sóval simára keverjük. A habot és a tejfölös részt óvatosan összeforgatjuk. A lisztet és a sütőport jól elkeverjük és szitálva a masszához adjuk.
Olajozott, forró serpenyőben (nekem teflon serpenyőm van, abban nem olajozok) 1cm vastagon elkenjük a masszát,majd ha az alja megsült(1-2) perc, lapáttal vagy spatulával megfordítjuk és a másik oldalát is átsütjük.
Jó étvágyat kívánok!:)
2013. március 22., péntek
Palócleves - ahogy Anyukám készíti
Mióta próbálunk spórolni, igyekszem minden hétre előre eltervezni, hogy mit fogok főzni. Így a hétvégi nagy bevásárlás alkalmával nem vásárolok össze-vissza,hanem valóban csak azt, ami kell. Ez beválni látszik, csakhogy a buktatója az, hogy nem kis fantázia szükséges hozzá. Hiszen próbálok legalább egy alkalommal főzelélet, egy alkalommal valami husisat és egy alkalommal valami tésztásat is csinálni. Szóval kifogyóban voltam az ötletekből,amikor Anyu mondott egyet: legyen palócleves. Jó,jó, gondoltam, de az nagyon finom és jó bonyolultnak tűnik. Úgyhogy előre féltem,főleg azért, mert ritkán használok a csirke,vagy pulykahusin kívül másfajtát. De nem volt mitől. Kevés munkával, nagyon finomat készítettem, ráadásul igencsak kiadós. Így másodiknak csak egy kis pizzás csigát készítettem. Úgyhogy hajrá, ha valami igazán finomat szeretnétek.
Hozzávalók:
30 dkg marha comb (mivel az pokoli drága én sertésből csináltam)
30 dkg zöldbab (nekem mirelit)
30 dkg krumpli
1 fej vöröshagyma
1kis pohár tejföl
Só, bors, pirospaprika, kis majoranna, babérlevél, őrölt kömény
A husit, a krumplit és a hagymát felkockázzuk. Kevés olajon a hagymát megdinszteljük és mehet rá a husi pirulni. Tulajdonképpen az eleje ugyanúgy indul, mint a pörkölt. Ha egy kicsit megpirítottuk a húst mehet rá a pirospaprika, aztán egy picit több víz, mint ami ellepi és a fűszerek. Így hagytam főni magában 45percig. (Ellenőrizzük azért a húst,már majdnem késznek kell lennie.)
Utána mehet bele a krumpli és a zöldbab és felengedjük vízzel úgy, hogy egy sűrűbb levest kapjunk. Ezzel főzzük, ha szükséges adunk hozzá még egy kis sót, borsot, és hagyjuk megpuhulni a zöldségeket.
Amikor puhára főttek a zöldségek és a hús is, akkor a tejfölhöz keverünk egy merőkanál levest, alaposan elkeverjük, majd az egészet visszaöntjük a levesbe, amivel felforraljuk, kb 2-3 percig főzzük és kész.
Jó étvágyat!:)
2013. március 20., szerda
Hokkaido zsemle (szerintem)
Ez az a recept, amin sokáig tűnődtem. Aztán egyszer belefogtam, és azóta nem bírok leállni. Szóval vigyázat, függőséghez vezet;) Nem titok, hogy ez valójában egy kalácsnak a receptje, amit praktikussági és egyszerűségi okokból zsemle formában készítek. Ezt az ötletet Tücsökbogár receptje ihlette, sőt a fél recept tőle, a másik fele Limarától származik. Az ő tapasztalataikat gyúrtam egybe és ebből lett a számomra tökéletes hokkaido zsemle receptje. Amúgy tipikusan az a recept, ami bizony időigényes, illetve türelem igényes. Ugyan amit dolgozni kell vele az összesen max 20 perc, de amennyit kel... Az elveszi a nap felét (minimum:) tehát türelem, de ígérem, hogy megéri. A legtökéletesebb kalács, amit valaha ettem.
Hozzávalók:
60 dkg kenyérliszt (azért kenyérliszt -BL80-, mert ettől lesz igazán hálós a szerkezete)
2,5 dkg élesztő
8 dkg cukor
2 csomag vaníliás cukor (ha nincs, helyettesítsük 2dkg cukorral, mert amúgy elmarad a jellegzetes kalácsos édeskés íz)
1 csipet só
1 db tojás
2 dl langyos tej
2 dl tejszín (ha véletlen a 180ml-es magyar tejszínt vesszük az is elég - ez esetben amúgy mindegy, hogy főző vagy habtejszín, de ez elengedhetetlen hozzávaló)
Egy nagy tálba tesszük a lisztet, közepébe az összes hozzávalót. Alaposan összegyúrjuk, megdagasztjuk, ez tartson legalább 15 percig, hogy az élesztő munkába álljon. Lehetséges, hogy igényelni fog még egy kis lisztet,de ez 10dkg-nál nem lesz több. Amikor kész, fedjük le, ha van teteje az edénynek,akkor azzal, ha nincs akkor konyharuhával és szélvédett, langyos helyen hagyjuk 1,5 órát pihenni.
Ezután alaposan átgyúrjuk, majd újra pihentetjük 20 percig (így csinálja Tücsökbogár is - de valóban, ez a titka), majd ismét átgyúrjuk és 12 darabba vágjuk. Sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, és hagyjuk másfél órát pihenni. Az utolsó negyed órában 175fokra melegítjük elő a sütőt.
Amikor megkelt, majdnem összeér. Ekkor lekenjük tejjel, igen, sima tejjel, majd betesszük sülni, kb 20-25percre. Amikor szép piros, akkor van kész.
Mi még melegen szoktuk enni: Kornél és én leginkább csak önmagában tépkedjük - ezért praktikus a zsemle forma, Ricsi pedig a nutellára esküszik.
De nagyon finom lekvárral megkenve is, illetve akárhogy, ahogyan a kalácsot szeretjük;) Nem fogyókúrás, de ezért megéri:
Jó étvágyat!!;)
Gombás-csirkés tészta
Azért különleges ez a tészta, mert bár nem tűnik hétköznapinak, mégis érdemes bevenni a mindennapos repertoárba, mert gyorsan kész van, egyszerű és a törpe is imádja.:)
Bár van benne husi, szerintem anélkül is megállja a helyét. Ritkán írok főtt étel recepteket, ennek nagyon egyszerű az oka: nem vagyok túl jó szakácsnő. Sütésben otthon vagyok, de az ebéd rendszeres kihívást jelent. Tehát ezt az olyan főző analfabéták, mint én, is sikerrel tudják elkészíteni. Na de lássunk is neki:)
Hozzávalók:
15 dkg gomba
8 szál újhagyma
30 dkg csirkemell
40 dkg orsótészta
3 evőkanál olaj
20 dkg krémsajt (na már most, szóval a krémsajt, a valódi, aranyárban kóstál, így én nemes egyszerűséggel a camping tejszínes ömlesztett sajtját tettem bele, mert nagyon finom sajtos és nagyon megfelel:))
1 evőkanál petrezselyem
1 bögre a tészta főzővizéből
Tegyük fel a tészta főzővizét. Szeleteljük fel a hagymát, a gombát, a csirkét pedig vágjuk csíkokra.
Főzzük meg a tésztát, ne felejtsünk kivenni egy bögrével a főzővízből, mielőtt leszűrjük. A húst pirítsuk meg az olajon, majd fedő alatt pároljuk 15 percig. Ezután a gomba és a hagyma is mehet hozzá, együtt pároljuk 15-20 percig. Mehet bele a só, egy kis bors meg a petrezselyem. Én összesen két teáskanál sót raktam bele a szószba. Fűszerezés után mehet a bele a főzővíz, ezzel főzzük tovább 5percig, majd mehet a sajt, amivel összeforraljuk, és további 5 percig főzzük.
Mehet bele a tészta, takaréklángon összeforgatjuk, és kész is.
Jó étvágyat.;)
2013. március 17., vasárnap
Kakaós csiga
Nagyon sokáig keresgéltem A kakaós csiga receptjét. Nem volt rövid idő,de végül ráleltem. Puha, nagyon csokis és még másnap is finom!:)
Tésztához:
50 dkg teljes kiörlésű búzaliszt (finomliszttel még puhább)
10 dkg vaj
3 tojás sárgája
2,5 dkg élesztő
2,5 dl tej
5 dkg cukor
Töltelék:
1 cs. Vaníliás cukor
10 dkg vaj
10 dkg cukor
2 evőkanál kakaópor
Az élesztőt a tejben a cukorral megfuttatjuk, kis liszttel megszórva. Majd egy nagy tálban (ha van fedeles tál,akkor abban) mindent összedagasztunk, és utána a duplájára kelesztjük. (Kb 45perc alatt)
Míg kel a tészta a töltelék hozzávalóit krémesre keverjük.
Kb fél cm vastagra nyújtjuk lisztezett deszkán. Megkenjük a töltelékkel, majd szorosan feltekerjük.
Kb egy ujjnyi vastagságúra vágjuk,sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük. Az ujjainkkal kicsit ellapogatjuk.
Újabb 45percig kelesztjük, végül előmelegített 175°on kisütjük. Kb 15-20 perc kell neki. Ha kihűlt meghintjük porcukorral.
Jó étvágyat!
U.i.: ma feldobtam a tölteléket kicsit: vaj helyett két evőkanál narancslekvárral kevertem össze a kakaós cukrot.iiisteni finom!:)
2013. március 13., szerda
Mákos guba
Mákos guba, ahogyan én szeretem:)
Fontos tudnivaló rólam, hogy a mákos guba gyerek korom óta a kedvenc ételem. Régebben mi csak egy nagy tálba daraboltuk a kiflit, leöntöttük vaníliás tejjel alaposan megszórtuk cukros mákkal és már neki is estünk. Kb két éve barátkoztam a vanília sodóval, de valahogy sosem ízlett azzal igazán. Aztán megcsináltam egy tojáshabos mákos pitét, akkor rájöttem, hogy a tojáshab és a mák a legjobb barátok,legalábbis az ízlelőbimbóim szerint. Akkor kezdtem foglalkozni a gondolattal, hogy talán a sütőben sült verzió sem lehet rossz. Találtam is egy receptet,ami vaníliás tejjel önti le a kifliket. De így kisütve, valahogy túl löttyös volt, aztán gondoltam egyet és kitaláltam, hogy majd csinálok hozzá vanília sodót. Engem lenyűgözött....;)
Hozzávalók:
5 db szikkadt kifli
10 dkg darált mák
10 dkg porcukor
Vanília krém:
1 liter tej
4 tojás sárgája
4 evőkanál cukor
3 evőkanál liszt
1 vaníliarúd kikapart belseje (es míg fő, addig a héja is)
Vagy 3 csomag bourbon vaníliás cukor (de akkor lehet egy evőkanállal kevesebb a cukor)
Habhoz:
4 tojás fehérje
2 evőkanál porcukor
A tepsit vagy jénait kivajazzuk. Felkarikázzuk a kifliket, kb egy ujjnyi vastagságúra. Kikeverjük a mákot a porcukorral. A sütőt begyújtjuk 180-200 fokra (gázsütőn a közepesnél eggyel nagyobb). A kiflikarikákat egy hatalmas tálba tesszük, megszórjuk a mákos cukor felével.
A tojássárgákat, a cukrokat, a lisztet, kevés tejjel csomómentesre keverjük egy fazékban,majd hozzáöntjük a maradék tejet, és folyamatos kevergetés mellett mártás sűrűségűre fözzük,ha kész akkor fokozatosan ráöntjük a kiflire (ráöntünk egy adagor, elkeverjük, megszórjuk még mákkal, megint leöntjük,megforgatjuk, addig csináljuk így, míg a mártásból és a mákból is már csak kb 2-3 evőkanálnyi marad - szemre dolgozzunk).
Ezután beletesszük a felét a jénaiba, megszórjuk a maradék mákkal, rátesszük a maradék gubát, majd a tetejére locsoljuk a maradék sodót.
Amikor kész mehet a sütőbe, amíg a tojáshab készül.
A habhoz felverjük a fehérjét majdnem kemény habbá,majd mehet bele a cukor kanalanként alaposan elkeverve. A végén addig keverjük, amíg a tálat megfordítva is kemény marad a hab, és nem mozdul. Ekkor kivesszük a sütőből a félig kész gubát, rátesszük a habot kanállal, vagy műanyag krémlapáttal. Jusson mindenhova.
Ezután visszatesszük, kb 5-10percig sütjük amíg szép aranybarna nem lesz a hab a tetején. Ha nincs kisgyerekünk vagy épp nincs ébren, akkor hagyjuk a sütő lenyitott ajtaján kihűlni.
Jó étvágyat!
2013. március 12., kedd
Rugelach
Rugelach
A kedvenc receptes könyvemben már nagyon régen szemeztem ezzel a finomsággal. Az volt a bajom, hogy krémsajt kell bele,na de eljött az én időm, volt egy kis maradék dióm a hétvégi tortából, a Sparban meg a héten a Philadelphia krémsajt le van árazva. Kénytelen voltam neki esni. :)
Tésztához:
12 dkg jó minőségű krémsajt(pl Philadelphia)
12 dkg vaj
3 púpos evőkanál cukor
15 dkg teljes kiörlésű búzaliszt (lehet sima, de mi próbálunk erre is odafigyelni)
Csipet só
A töltelékhez:
5 dkg barna cukor + 2 evőkanál kristálycukor
1 teáskanál fahéj
(Mazsola,aki szereti 5dkg,én utálom)
10 dkg durvára vágott dió
6 evőkanál baracklekvár
A kenéshez:
1 tojás
2 evőkanál tej
Fahéjjal kevert kristálycukor
A tészta elkészítéséhez a krémsajtot,a szobahőmérsékletű vajat és a cukrot összedolgozzuk. Hozzáadjuk a sóval elkevert lisztet, és tésztává gyùrjuk. Cipót formálunk belőle, és fóliába csomagolva legalább egy órára hűtőbe tesszük.
A hűtőből kivéve kettévágjuk, és alaposan belisztezett deszkán mindkét részből egy kb 20-25 cm átmérőjű kört nyújtunk.
A töltelékhez a cukrokat összekeverjük a fahéjjal, a megmosott, lecsepegtetett mazsolával és a durvára vágott dióval.
Az egyik kört megkenjük a baracklekvár felével, rászórjuk a töltelék felét, és enyhén belenyomkodjuk. 12 egyforma cikkre vágjuk, majd ezeket a széles végüktől kezdve kifli formájúra feltekerjük. (Nem probléma,ha a töltelék kilóg, úgy még finomabb lesz.) Ugyanígy járunk el a tészta és a töltelék másik felével.
A kifliket sütőpapírral fedett vagy vajazott-lisztezett tepsibe helyezzük. A tejet és tojást kikeverjük,majd ecsettel megkenjük vele a kifliket. Meghintjük őket a fahéjas kristálycukorral, és 180°C fokos sütőben kb 20-25 perc alatt megsütjük őket.
Jó étvágyat!:)
Gluténmentes születésnapi torta
Gluténmentes születésnapi torta
Ennek a tortának a piskótája nyáron került kipróbálásra, egy barátnőm, kiderült, hogy gluténérzékeny, de gondoltam nem lehet, hogy ne legyen olyan tortája, amiből két pofára falhat. Ahogyan az egy születésnaposhoz illik.
Aztán nemrég megcsörrent a telefonom, nagynéném megkért süssek neki gluténmentes tortát, mert bizony ő is gluténérzékeny. Hát gondolkodtam rajta egy egész napig, csiszolgattam fejemben az ötleteket, és végül egy elég intenzív ízű torta kerekedett belőle. Nem lesz a kedvemcem, de kétségtelenül kihagyhatatlan, ha az embernek le kell mondania a kedvenc péksüteményeiről.;)
Tésztához:
6 tojás
15 dkg cukor
5 dkg kakaópor (a Spar saját márkás holland kakaópora lisztmentes)
Töltelékhez:
1 csomag gluténmentes vaníliás pudingpor (a DrOetker premium pudingport használtam)
3 ek cukor
3 dl tej
3 dkg vaj
kb 4 ek meggylekvár (vagy valamilyen savanykás)
5 dkg darált dió
Díszítés:
4 dl habtejszín
1 cs zselatin
2 ek porcukor
5 dkg dió
Begyújtottam a sütőt 200 fokra, gázsütőm van, én az a középsőnél eggyel nagyobbra raktam. Egy kapcsos tortaforma (jelen esetben 22cm-es) alját kibéleltem sütőpapírral, az oldalát kivajaztam.
Szétválasztottam a tojások sárgáját a fehérjétől. A fehérjéket a legmagasabb fokozaton elkezdtem kemény habbá verni, majd kb négy részletben hozzáadtam a cukrot, ezután a tojások sárgáját, majd a fokozatot lejjebb véve a kakaóport. Ezzel épp csak addig kevertem, amíg a kakaópor elvegyült a masszában. Ezután a formába öntöttem. Kb 30 perc alatt sütöttem készre. Tűpróbával ellenőriztem. Amikor kész lett, hűlni hagytam.
A krémhez a pudingport elkevertem a tejjel és a cukorral, majd addig főztem amíg be nem sűrűsödött. Ekkor levettem a tűzről és belekevertem kézi habverővel a vajat. Hagytam hűlni.
A kihűlt piskótát ketté vágtam, a belsejét megkentem meggy lekvárral, majd az egész kihűlt krémet rákentem. Erre szórtam a diót, majd ráraktam a piskóta másik felét.
A díszítéshez a hűtő hideg habtejszínt magas fokozaton habbá kezdtem verni. Amikor már majdnem kész, hozzáadtam a cukrot és a zselatin port. A tejszínhabnak egy titka van, a türelem. Kb tíz perc folyamatos egy irányba keverés után robotgéppel biztosan kemény habot kapunk, hogy ez így maradjon, ahhoz kell a zselatin.
Amikor a hab kész körbekenjük a piskótát vastagon habbal. Az oldalára a diót a kezünkkel fel`panírozzuk`, majd a tetejére körbe habzsák segítségével kis rózsákat ültetünk, középen egy kevés dióval meghintjük.
Jó étvágyat és kellemes ünneplést;)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)